MontażGP SystemGP SystemGP System

Montaż i demontaż zacisków sprężynowych i klinowych jest bardzo prosty.


Docinamy kawałek zbrojenia gładkiego lub żebrowanego w zależności od szerokości szalowanej konstrukcji. Można do tego celu użyć również stali odpadowej pozostałej na budowie. Ważne jest, aby odcinek ten był przynajmniej 20 cm dłuższy od przekroju po­prze­cznego konstrukcji.

Deskowanie powinno posiadać dystans w celu zachowania jednakowej grubości elementu szalowanego. Możemy w tym celu użyć kawałków desek, rurek itp.
Na jeden koniec pręta zakładamy zacisk sprężynowy poprzez zwolnienie blokady lub w przypadku zacisku klinowego dobijamy do młotkiem. Z drugiej strony pręta zakładamy drugi zacisk. Jeżeli jest to zacisk sprężynowy napinamy go za pomocą klucza dźwigniowego. W przypadku zacisku klinowego dociągamy go napinaczem śrubowym i zabijamy zacisk młotkiem.
Po wykonaniu prac żelbetowych zwalniamy zacisk poprzez lekkie uderzenie młotkiem w blokadę. Kawałki pręta wystające z konstrukcji obcinamy. Zaciski możemy używać wielokrotnie. Przy nabyciu odpowiedniej wprawy szalowanie za pomocą tzw. „żabek” odbywa się błyskawicznie.

Klucz napinający dźwigniowy

Zastosowanie:

Klucz napinający dźwigniowy służy do montażu zacisków sprężynowych. Klucz umożliwia bardzo szybkie szalowanie, jest wykonany z bardzo dobrych materiałów, co przy normalnej eksploatacji wpływa na jego długą żywotność.

Klucz:

Wymiar:
480mm x 110mm x 120mm
Stal:
S235
Zabezpieczenie:
Ocynk galwaniczny lub lakier

Zacisk

Wymiar:
8 mm
Stal:
kura matrycowo, twardość 45-50 HRC
Zabezpieczenie:
Ocynk galwaniczny

Trwałość

Klucz jest wielokrotnego użytku

Zobacz filmy instruktażowe

Kontakt